Hlavní stránka

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sada vín Dolcetto I. - "pro potěšení"

VM20091

Nový produkt

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za dvěma hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami. V této sadě "Dolcetto pro potěšení" se setkáte s víny 'přístupnějšími' a v nejlepším slova smyslu vhodnými pro párování s jídlem. Ochutnejte a najděte si to svoje oblíbené víno Dolcetto :-) 

Více informací

1 345 Kč s DPH

Namísto 1 432 Kč

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
2 1 295 Kč Až do 100 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvaobvykle jasná rubínově červená
Vůnězpravidla převládají ovocné vůně, viz popis jednotlivých vín
Chuťzpravidla vína s tenčím až středně plným tělem, ovocitá s minimem tříslovin, pro detailní informace viz popis jednotlivých vín
Bioviz popis jednotlivých vín
Obsah cukruSuché
OdrůdaDolcetto
Ročník2017 - 2019
Alkoholviz popis jednotlivých vín
Archivace2 - 4 roky
Jídlovína Dolcetto z tohoto výběru jsou univerzální společník k široké paletě pokrmů, s výjimkou těžkých úprav - omáčkám, stejkům nebo zvěřině; podrobněji: viz popis jednotlivých vín

Více informací

V zářijové nabídce Vám již tradičně přinášíme výběr vín z odrůdy Dolcetto - 'třetí vzadu' za hlavními odrůdami Piemontu, Barbera a Nebbiolo. Dolcetto zpravidla dává ovocitá vína s nízkými tříslovinami, výjimku tvoří vína z podoblasti Dogliano a Ovada, kde vznikají vína nejvyšší kvality DOCG, vhodní též k archivaci.

V této sadě "Dolcetto pro potěšení" se setkáte s víny vhodnými pro uplatnění v gastronomii, kdy díky ‚absenci vlastního ega‘ skvěle doplňují pokrmy v širokém spektru, s výjimkou omáček a zvěřiny.  Věřím, že Vám náš výběr přijde vhod.        

Ve výběru "Dolcetto pro potěšení" nás čekají vína z produkce šesti vinařů ze čtyř různých produkčních DOC pod-oblastí: Acqui, Alba, Langhe a Monferrato:

La Moschina 2017, Dolcetto d’Acqui DOC z vinařství Ivaldi Franco. Víno má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně a višně. Podobně jako jiná vína Dolcetto je La Moschina univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

Dolcetto d’Alba DOC 2017/18 z vinařství La Ca Nova. Víno s podobným projevem jako La Moschina, univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. Víno ročníku 2017 získalo ocenění Zlatá medaile a titul Regionální šampión na PWT 2018. Máme menší zásobu vín ročníku 2017 ta budeme dávat do výběru nejdříve, následně přijdou na řadu vína ročníku 2018.  

Dolcetto d’Alba DOC 2019 z vinařství Gomba Boschetti. Víno s podobným projevem jako předchozí vína, jen to ovoce, které v jednotlivých  vínech cítíme, se mění :-) Univerzální společník pro širokou paletu pokrmů - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. Novinka v naší nabídce – vinařství Gomba Boschetti a jejich vína (primárně vína Barolo DOCG!) zařadíme do naší nabídky v příštích týdnech, toto víno Dolcetto je takový ‚předskokan‘. Doufám, že Vám vína tohoto vinařství budou chutnat :-)

Costaforte 2017, Langhe DOC Dolcettoz vinařství Cascina Ciapat di Bertello. Oproti předešlým vínům je kyselinka ještě více potlačena a v chuti převládají ovocité tóny. Opět, ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu nebo středně vyzrálým sýrům.

Aur-Oura 2018, Monferrato DOC Dolcetto (BIO, nefiltrované a minimálně sířené) z vinařství Rocco di Carpeneto. Zrálo v betonové kádi a nerezovém tanku. Víno má rubínovou barvu, vůně připomíná červené ovoce, především třešně, višně nebo maliny. Víno s nižší kyselinkou i tříslovinami, které může doprovázet všechny chody od předkrmů až po talíř lehce a středně vyzrálých sýrů.

Monferrato DOC Dolcetto 2019 z vinařství Boeri Alfonso. Víno s příjemnou kyselinkou a v chuti s tóny zralého červeného ovoce. Opět, ideální víno k předkrmům, rizotu, tepelně upravené zelenině, těstovinám s masem, bílému masu a lehčím úpravám červeného masa nebo středně vyzrálým sýrům. 

Ochutnejte vína z jedné odrůdy, ale různých terroir a s různým zpracováním, a najděte si to, které je Vaše oblíbené! :-) 

Ochutnejte i vína z druhé sady pro 'náročnější' konzumenty: "Dolcetto pro vychutnání" :-)

A pokud Vám ve výběru některá vína Dolcetto chybí, vytvořte si svůj vlastní výběr měsíce - na všechna vína Dolcetto nabízíme slevu 10% :-)

Obsah balení

 • 284 Kč  315 Kč  -10%
  1 x

  Víno Aur-Oura je lehké univerzální víno s výrazným ovocným charakterem s nižším obsahem kyselinek a tříslovin, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!
 • 191 Kč  225 Kč  -15%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – Costaforte je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  191 Kč  225 Kč  -15%
  Sleva!
 • 266 Kč  295 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. Poslední láhve.

  266 Kč  295 Kč  -10%
  Sleva!
 • 251 Kč  285 Kč  -12%
  1 x

  Naše víno La Moschina má rubínovou barvu s nachovými tóny, vůně připomíná červené ovoce, především třešně. Dolcetto univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  251 Kč  285 Kč  -12%
  Sleva!
 • 158 Kč  175 Kč  -10%
  1 x

  Víno Monferrato Dolcetto je univerzální víno, které může doprovázet všechny chody, od předkrmu až po talíř s výběrem sýrů na závěr.

  158 Kč  175 Kč  -10%
  Sleva!
 • 284 Kč  315 Kč  -10%
  1 x

  Vína Dolcetto se obvykle pijí mladá a jsou oblíbená v gastronomii pro svoji ‚přizpůsobivost‘ k různým typům pokrmů – naše Dolcetto je univerzální víno, které můžeme použít k téměř celému jídlu - k předkrmu, zeleninovým polévkám, rizotu, teplým úpravám zeleniny, těstovinám nebo lehkým úpravám červeného masa. 

  284 Kč  315 Kč  -10%
  Sleva!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne