Kategorie

Slevy

Nové vinařství v naší nabídce: Plani Arche z regionu Umbrie a jejich organická vína z typických odrůd střední Itálie

 (0)    0

Nové vinařství v naší nabídce: Plani Arche z regionu Umbrie a jejich organická vína z typických odrůd střední Itálie
22. 6. 2022   

Vážení přátelé pěkných vín,

Poslední z našich ‚premiér‘ anoncovaných pro letošní jaro je tady! Rozšiřujeme naši nabídku o vinařství Plani Arche a jejich vína z tradičních odrůd regionu Umbrie ze střední Itálie.

Rodinné vinařství Plani Arche najdeme ve vinařské obci Sant‘Enea v centrální části regionu Umbria (jihovýdně od Toskánska). Na mapě obec Sant‘Enea nalezneme necelých 10 kilometrů jižně od města Perugia. Vinařství spolu již po 20 let budují a vedou manželé Elena a Roberto di Filippo, oba pochází z vinařských rodin s dlouhou tradicí a čerpají ze zkušeností předchozích generací. Vinařství Plani Arche společně vybudovali na základech statku pocházejícího z dědictví z Eleniny rodiny. Vedle toho Roberto až do nedávna řídil – společně se sestrou Emmou – i rodinné vinařství di Filippo, ale v ‚kovidovém období‘ se rozhodl přenechat vední rodinného vinařství  sestře a soustředit se na své ‚projekty‘ – kromě vinařství Plani Arche je Robert také spolumajitelem a dozorujícím enologem ve vinařství La Sapata v rumunském regionu Dobrudža.

Elena a Roberto se od samého začátku zaměřili na organickou produkci (Roberto v takovém prostředí vyrůstal – vinařství rodiny di Filippo bylo certifikováno pro organickou produkci již od roku 1994), dokonce v některých aspektech do péče o půdu zanášejí i principy biodynamické produkce. Elena a Roberto se řídí motem „není důležité zda nazýváme náš přístup jako ‚organický‘ nebo ‚biodynamický‘, důležité je, abychom vše dělali tím nejvíce udržitelným způsobem.“ Do symbiózy člověka a půdy přidali ještě třetí prvek – zvířata. Na vinicích již řadu let pěstují ve volném chovu husy, které na vinicích spásají plevel a následně přispívají k přírodnímu hnojení vinic. Dalším krokem bylo omezení používání těžké techniky ve vinicích – práci traktorů, jejichž kola udusávají půdu a snižují tak její úrodnost, postupně nahrazuje práce s koňmi. Symbol koně pracujícího ve vinici byl také použit pro vytvoření aktuální podoby vinět vín z produkce vinařství Plani Arche

Z produkce vinařství jsme pro Vás přivezli pět převážně odrůdových vín, která charakterizují vinařskou produkci Umbrie: dvě vína ‚základní řady‘: Troncafuga Bianco z odrůdy Trebbiano Spoletino a Troncafuga Rosso z odrůdy Sangiovese, dále víno Grechetto – ‚rodinné stříbro‘ regionu Umbrie mezi bílými odrůdami, Montefalco Rosso DOC, jediná kupáž v produkci (Sangiovese, Sagrantino a Barbera) a vrchol produkce vinařství víno APOCA, Montefalco Sagrantino DOCG, obbdobně jako Grechetto mezi bílými víny, je Sagrantino ‚rodinným stříbrem‘ mezi modrými odrůdami. Věřím, že rozšíření nabídky o tato vína bude pro Vás zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.  

Můžete také zkusit porovnat vína obou našich partnerů z regionu Umbrie: vinařství Plani Arche a vinařství Goretti Vini, jejichž vína v naší nabídce najdete již po řadu roků. Pokud si objednáte vína z produkce vinřství Goretti Vini společně s víny z vinařství Plani Arche, platí i pro tato vína stejná sleva, jako pro vína Plani Arche. 

   

Přeji Vám mnoho krásných chvil s dobrými lidmi a pěknými víny. A pokud to budou vína z naší nabídky, bude mi ctí.

  

Se srdečným pozdravem,

 

Jan Šamla

 

 (0)    0

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne