Bílé víno

Prohlédnuté produkty

Slevy

Sleva! Pilin 2010, Gavi DOCG

Pilin 2014, Gavi DOCG

C105

Nový produkt

Vína Gavi jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Víno Pilin patří mezi vrcholy produkce vinařství. Víno bylo vyrobeno za použití netradičních postupů – fermentace i zrání proběhly v barrique soudcích. Doporučujeme toto víno pro špičkovou gastronomii nebo pro ‚velké příležitosti‘.  

Více informací

599 Kč s DPH

-5%

 630 Kč s DPH 

Množstevní slevy

PočetCenaUšetříte
3 567 Kč Až do 189 Kč
6 554 Kč Až do 454 Kč

Parametry

Země původuItálie
RegionPiemont
Barvazlatavá
Vůněharmonická, komplexní - cítíme širokou paletu vůní od exotického ovoce přes hrozinky až po luční a stromové květy
Chuťplné, komplexní víno přinášející chuť vyzrálého exotického ovoce, másla a hrozinek; dlouho trvá na patře
Obsah cukruSuché
OdrůdaCortese
Ročník2014
Alkohol13.0%
Archivace10 roků
OceněníGambero Rosso: 3 skleničky
PříležitostSpolečník pro 'velkou příležitost'
Jídlovhodné především k složitějším pokrmům z bílého masa a ryb, těstovinám s masem, všem úpravám bílého masa nebo lehčím úpravám červeného masa.

Více informací

Vinice

Hrozny k výrobě vína Pilin pocházejí z několika vybraných vinic v oblasti Gavi

Výroba

Po 'zelené sklizni' v červenci hrozny dozrávají v první polovině září; po ručním sběru (v rukavicích) jsou pro zpracování vybrány nejlepší hrozny, které jsou nejdříve po dobu 30-40 dnů sušeny, následně jemně lisovány na horizontálním lisu a poté probíhá fermentace v barrique soudcích, kde probíhá jak alkoholové tak i jablečno-mléčné kvašení. Následuje zrání opět v barrique soudcích po dobu 12 měsíců, lahvování a dalších minimálně 24 měsíců ležení na láhvi, než je víno připraveno na cestu k zákazníkovi. Konkrétně u ročníku 2013 nebyl Marco se stavem zráním vína na láhvi dlouho spokojen a víno 'vypustil' až koncem minulého roku, takže jsme jej při našem předchozím dovozu minuli.

Zajímavost

Jméno vína je odvozena od přezdívky dědečka současného majitele, pod jménem "Pilin" byl znám mezi všemi vinaři v Gavi a na jeho počest je toto nejlepší víno vinařství nazváno. 

Vína Gavi, která pochází z malého regionu v okolí stejnojmenného města (11 vinařských obcí) v jihovýchodním Piemontu, jsou založena na typické piemontské odrůdě Cortese a jsou řazena mezi nejlepší bílá vína Itálie. Vinařství Castellari Bergaglio (Marco Castellari Bergaglio je bratranec naší další vinařky z Gavi Cinzia Bergaglio) patří již po několik generací mezi významné a oceňované producenty vín Gavi. Víno Pilin patří na vrchol produkce vinařství. Toto víno je vyráběno jenom v nejlepších ročnících - aktuálně 2013 (předchozí ročníky byly 2010 a 2007). Na rozdíl od ostatních vín Gavi, která zrají v nerezových tancích, víno Pilin zrálo v barikových sudech, kde získalo výrazně komplexnější charakter, než jsme u vín Gavi zvyklí. Ideální víno pro špičkovou gastronomii nebo 'velké příležitosti'!

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne