Kategorie

Slevy

Vinařství Bortolin, Alessandro

Rodinné vinařství Azienda Agricola Bortolin Alessandro najdeme ve vinařské obci Santo Stefano, východním předměstí známého vinařského města Valdobbiadene. Práci ve vinařství řídí Alessandro Bortolin, který se stará o 11 hektarů vinic osázených převážně odrůdou Glera. Vinice se povětšinou rozkládají na strmých svazích, v některých případech se sklonem až 50-70%, které neumožňují použití těžké techniky.  

Rodinné vinařství Azienda Agricola Bortolin Alessandro najdeme ve vinařské obci Santo Stefano, východním předměstí známého vinařského města Valdobbiadene, jednoho ze dvou center oblasti Prosecco DOCG. Rodina Bortolin žije v tomto kraji po mnoho generací, dokonce dovozuje svůj původ až do 17. století, kdy v soupisu obyvatel Santo Stefano je jmenován i Santin Bortolin. Jedná se o předka rodiny? Kdo ví, příjmení Bortolin v tomto kraji není ojedinělé. Každopádně výraz „Santin“ je dodnes používán jako přezdívka rodinu Bortolin. Základ vinařství, tehdy ještě jako ‚doplňkovou činnost‘ k farmě s chovem dobytka, položil v 70. letech Luigi Bortolin, dědeček současného majitele. Alessandro Bortolin se v současné době stará o 11 hektarů vinic v oblasti Valdobbiadene DOCG a vinařství je hlavní náplní rodinných aktivit. 


Vinice se povětšinou rozkládají na strmých svazích, které jsou ze severu chráněny horským masivem – ten přispívá k příhodnému klimatu na vinicích, v zimě vinice chrání před mrazem a v letních měsících zase před spalujícím horkem. Strmé svahy, v některých případech se sklonem až 50-70%, neumožňují využití těžké techniky ve vinicích a většina prací musí být prováděna ručně. Oblast Valdobbiadene, a v širším měřítku celá severní Itálie, je původně mořské dno. Složení půdy na vinicích je založeno na jílovitých půdách s příměsí šedého vápence (kombinace naplavenin v ústí horských řek a usazenin z mořského dna z nejstaršího období třetihor) a čedičových tufů, což je obzvláště vhodné pro pěstování vinné révy pro produkci vysoce kvalitních vín.


Z produkce vinařství jsme pro Vás přivezli čtyři vína: Fonduel, Prosecco DOC v provedení „Col Fondo“, dvě vína Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG – v provedení Brut a Extra Dry a víno Prosecco Superiore Valdobbiadene DOCG Millesimato 2021 v provedení Dry. Věřím, že rozšíření nabídky o tato vína bude pro Vás zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne