Kategorie

Slevy

Vinařství Il Verro

Rodinné vinařství Il Verro najdeme ve vinařské obci Lautoni v regionu Kampánie (provincie Caserta, asi 60 km severně od Neapole). Vinařství produkuje na 4 hektarech bílá i červená vína ze starých lokálních odrůd Casavecchia, Coda di Pecora, Pallagrello Bianco a Pallagrello Nero. Práce ve vinařství se účastní celá rodina, chod vinařství stále řídí jeho zakladatel Cesare Avenia. 

Vinařství Il Verro najdeme ve vinařské obci Lautoni v regionu Kampánie (provincie Caserta, asi 60 km severně od Neapole). Jméno vinařství je odvozeno z historie, kdy údolí Volturno, v jehož sousedství se vinařství nachází, bylo královskou honitbou známou mimo jiné i divokými prasaty („il verro“ = „kanec“). Podle názvu údolí Volturno je také stanovena denominace pro vína z lokálních odrůd: Terre del Volturno IGP. Vinařství produkuje bílá i červená vína pouze z tradičních lokálních odrůd Casavecchia, Coda di Pecora, Pallagrello Bianco a Pallagrello Nero. Celková výměra farmy je asi 14 hektarů, z toho 10 hektarů zabírají lesy, olivovníkové háje a sady s ořechy a třešněmi, a 4 hektary zabírají vinice, které se nachází převážně na sopečných půdách. Produkce vinařství díky zaměření na produkci vysoce kvalitních vín dosahuje pouhých 20,000 láhví ročně, vše v režimu organické produkce.


Počátek vinařství sahá do 60. let minulého století, kdy se pět kamarádů ze střední školy pod vedením Cesare Avenia spojilo do společného ‚podniku‘ – rekultivace kusu země a jeho přeměnu na plodící vinici. Po dlouhá desetiletí byla tato aktivita pouze hobby a všichni účastníci měli svá vlastní povolání. A jak už to u ‚zájmových podniků‘ bývá, postupně členové sdružení odpadali, buď se odstěhovali, nebo už neměli čas nebo sílu na práci ve vinařství ve svém volném čase. Na přelomu milénia došla situace do stavu, kdy bylo třeba učinit zásadní rozhodnutí – buď vinařství nechat zaniknout, prodat nebo se mu věnovat na plný úvazek. Protože pro Cesare bylo toto vinařství celoživotním snem a náplní, rozhodnutí pro poslední variantu bylo zřejmé. Pouze bylo třeba přesvědčit i zbytek rodiny J Od roku 2003 funguje vinařství jako rodinná farma – kromě Cesare zde pracují ještě jeho žena Bice a syn Adriano. Vinařství také spolupracuje s externími odborníky: Angelo Silano (jeden z předních agronomů v Kampánii) dozírá na práce na vinicích, Vincenzo Mercurio (zařazen mezi šesti nejlepších enologů Itálie) dozoruje práci s vínem ve sklepě a Enzo Tricoli pomáhá s obchodní a administrativní částí chodu vinařství.


Z produkce vinařství jsme pro Vás převzali celou nabídku pěti odrůdových vín: dvě bílá – z odrůdy Coda di Pecora (s trefným názvem Sheep - „Ovce“) a Pallagrello Bianco (Verginiano) a tři červená – dvě z odrůdy Casavecchia (Lautonis a Montemaggiore) a Pallagrello Nero (Pallagrello Nero). Věřím, že toto rozšíření nabídky o vína z málo známých a v minulosti téměř zaniklých odrůd bude pro naše zákazníky zajímavým zpestřením a dalším ‚rozšířením obzorů‘ v poznávání vinařské Itálie.  

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
 • 276 Kč  345 Kč  -20%

  Víno Lautonis ze staré místní odrůdy Casavecchia, která dává ovocitá vína se středně plným tělem a pěknými tříslovinami. Výtečné k pokrmům středomořské kuchyně - těstovinám, pizze, lehčím úpravám červeného masa, nebo středně vyzrálým sýrům. Víno má dobrý potenciál k archivaci.

  276 Kč  345 Kč  -20%
  Sleva!
 • 431 Kč  575 Kč  -25%
  Výprodej!

  Víno Montemaggiore ze staré místní odrůdy Casavecchia, která dává ovocitá vína se středně plným tělem a pěknými tříslovinami. Výtečné k pokrmům středomořské kuchyně - těstovinám, pizze i červenému masu včetně těžších úprav a zvěřině. A samozřejmě k výběru sýrů na závěr. Víno má výtečný potenciál k archivaci. Poslední láhve.

  431 Kč  575 Kč  -25%
 • 296 Kč  370 Kč  -20%

  Víno Palagrello Nero je vyrobeno ze stejnojmenné staré místní odrůdy, která dává elegantní ovocitá vína se středně plným tělem a jemnými tříslovinami. Výtečné k pokrmům středomořské kuchyně - těstovinám, drůbeži i lehčím úpravám červeného masa. A samozřejmě k výběru lehčích až středně vyzrálých sýrů.

  296 Kč  370 Kč  -20%
  Sleva!
 • 370 Kč

  Víno Sheep (z angličtiny "ovce") je pojmenováno podle odrůdy použité k jeho výrobě: Coda di Pecora ("ocas ovce"). Stará místní odrůda dává víno se středním tělem, pěknou kyselinkou a mineralitou a kořenitě-ovocným projevem. Výtečné k rybám (syrovým - sushi), rizotu, tepelně upravené zelenině nebo čerstvým sýrům.   

  370 Kč
 • 259 Kč  345 Kč  -25%
  Výprodej!

  Víno Verginiano ze staré místní odrůdy Pallagrello Bianco, která dává výrazná aromatická vína s plným tělem a méně výraznou kyselinkou. Výtečné k rybám, pizze, tepelně upravené zelenině nebo středně vyzrálým sýrům. 

  259 Kč  345 Kč  -25%
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne