Vinařství Cantina Ariano

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji položených regionů Itálie. Produkce vinařství zahrnuje odrůdy typické pro tuto oblast, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Rodina Ariano pěstuje víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Část produkce je certifikovaná v organickém režimu. 

Vinařství Cantina Ariano se nachází v severní části Apulie, jednoho z nejjižněji orientovaných regionů Itálie (když se podíváme na mapu Itálie, Apulie tvoří tzv. podpatek pověstné ‚italské boty‘). Pěstované odrůdy a charakter vín jsou odlišné od těch, na které jsme zvyklí ze severní nebo střední Itálie. Vína mají více slunečního svitu a tepla a méně vláhy než vína na severu, i základní vína mají zpravidla trochu více alkoholu, více aromatických látek a zpravidla méně tříslovin. Jsou prostě ...jiná. Typické odrůdy tohoto regionu jsou Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo mezi červenými víny, Bombino Bianco, Falanghina a Moscato mezi bílými víny.


Historicky patří Apulie mezi nejstarší vinařské regiony, kdy vinnou révu do oblasti přivezli a vysazovali již Féničané a následně i Řekové. Historie rodiny Ariano nesahá do antických dob, nicméně pěstují a produkují víno po mnoho generací. Pěstování a produkci vína v dnešním místě, rozkládajícím se zhruba na půl cesty mezi městy San Severo a Torremaggiore, lze vystopovat po dobu minimálně šesti generací. V současné době vede vinařství Attilio Ariano, který se soustředí na práci ve vinohradu, a pomáhají mu jeho dvě dcery Federica a Manuela, první z nich řídí práci ve sklepě a druhá zabezpečuje obchodní činnost a styk se zákazníky. Již delší dobu rodina Ariano pěstovala víno v souladu s přírodou a s důrazem na minimální dopad na životní prostředí. Přirozeným vývojem dospěli k certifikaci organické produkce (rok 1997), kterou vinařství používá pro některé řady vín, část vín zůstává ve formálně necertifikované produkci.


Z produkce vinařství jsme pro Vás vybrali vína několika řad představující bohatou škálu vín produkovaných v této oblasti, konkrétně bílá vína z odrůd Bombino Bianco a Falanghina a červená vína z odrůd Aglianico, Montepulciano, Negroamaro, Nero di Troia a Primitivo. Ochutnejte a posuďte, zda Vám tato vína chutnají tak jako zachutnala nám.

Zobrazit
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek
 • 197 Kč  235 Kč  -16%

  Plné červené víno z odrůdy Aglianico se představuje výrazným ovocným charakterem společně s přítomností tříslovin i výraznou kyselinkou. Ideální společník pro gastronomii – univerzální víno k široké paletě pokrmů - od tepelné úpravy zeleniny nebo hub, červené maso až k talíři sýrů.

  197 Kč  235 Kč  -16%
  Sleva!
 • 197 Kč  235 Kč  -16%

  Elegantní bílé víno z odrůdy Falanghina se představuje výrazným ovocným charakterem, typickým pro tuto odrůdu a zdůrazněným zráním na kvasničných kalech. Ideální pro milovníky aromatických vín s výraznou kyselinkou. Doporučujeme k pokrmům z ryb a bílého masa a čerstvým (zvláště kozím) sýrům. 

  197 Kč  235 Kč  -16%
  Sleva!
 • 197 Kč  235 Kč  -16%

  Červené víno z odrůdy Negroamaro je ideální víno pro milovníky vín s plným tělem a výraznými tříslovinami. Víno je vhodné k pokrmům italské kuchyně - lehčím úpravám červeného masa, obzvláště doporučujeme ke králičímu nebo jehněčímu masu, nebo k výběru italských sýrů. 

  197 Kč  235 Kč  -16%
  Sleva!
 • 212 Kč  235 Kč  -10%

  Červené víno z odrůdy Primitivo je ideální víno pro milovníky ovocitých vín s přítomností tříslovin i výraznou kyselinkou. Pozor na vyšší obsah alkoholu! Univerzální partner k široké paletě pokrmů od špaget přes pečené vepřové až po vyzrálé sýry (ideální kombinace se sýrem peccorino).  Poslední láhve!

  212 Kč  235 Kč  -10%
  Sleva!
 • 225 Kč  250 Kč  -10%

  Víno z královské odrůdy regionu - Nero di Troia. K výrobě vína byly použity pouze nejvyzrálejší hrozny, které dají vínu plnost a ovocitý charakter s minimálním obsahem tříslovin. Doporučujeme k nejlepší k nepříliš výrazným pokrmům, které nepřebijí delikátní chuť vína, například houbovému rizotu, grilovanému jehněčímu nebo k středně vyzrálým sýrům. 

  225 Kč  250 Kč  -10%
  Sleva!
 • 140 Kč  175 Kč  -20%

  Bílé víno Quaranta Filari je kupáž dvou odrůd typických pro oblast jižní Itálie – Bombino Bianco doplněné menším množstvím vína Fiano. Pokud hledáte bílé víno k letnímu posezení nebo zeleninovým salátům, zkuste toto Bianco!

  140 Kč  175 Kč  -20%
  Sleva!
 • 140 Kč  175 Kč  -20%

  Růžové víno Quaranta Filari je kupáž dvou odrůd typických pro oblast jižní Itálie – Nero di Troia a Montepulciano. Ty vínu daly do vínku spíše lehčí ‚pitelný‘ charakter s ovocitým projevem. Pokud hledáte růžové víno s příjemnou kyselinkou, zkuste toto Rosato! 

  140 Kč  175 Kč  -20%
  Sleva!
 • 149 Kč  175 Kč  -15%

  Červené víno Quaranta Filari je kupáž dvou odrůd typických pro oblast jižní Itálie – Nero di Troia a Montepulciano. Ty vínu daly do vínku spíše lehčí ‚pitelný‘ charakter s ovocitým projevem. Pokud hledáte univerzální víno k širokému spektru pokrmů, zkuste toto Rosso! 

  149 Kč  175 Kč  -15%
  Sleva!
 • 195 Kč

  Lehké víno Si je náš tip na posezení v letních dnech ať už s malým pohoštěním nebo jako průvodce k zeleninovým salátům nebo lehčím pokrmům jako je rizoto nebo grilovaná zelenina. Též výtečný společník pro grilování. 

  195 Kč
 • 200 Kč  235 Kč  -15%

  Hrozny k výrobě vína Sogno di Volpe pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Výsledkem je lehké čerstvé víno s příjemnou aromatikou a nižší kyselinkou, doporučujeme k pokrmům z ryb a mořských plodů a čerstvým sýrům, obzvláště z ovčího mléka, nebo k posezení ‚jen tak‘.  Poslední láhve.

  200 Kč  235 Kč  -15%
  Sleva!
 • 188 Kč  235 Kč  -20%

  Růžové víno Sogno di Volpe z odrůdy Montepulciano patří k vrcholu produkce vinařství. Toto víno rosato se projevuje bohatou paletou ovocných vůní a je ideálním partnerem k širokému spektru jídel - k předkrmům, polévkám, zeleninovým salátům, pokrmům z ryb a mořských plodů až po úpravy bílého masa.  Poslední láhve.

  188 Kč  235 Kč  -20%
  Sleva!
 • 238 Kč  265 Kč  -10%

  Červené (BIO) víno Sogno di Volpe z odrůdy Montepulciano patří k vrcholu produkce vinařství. Hrozny pochází z nejlepší vinice vinařství a k výrobě jsou použity jen nejlepší hrozny. Víno Sogno di Volpe Rosso se projevuje bohatou paletou ovocných vůní a je ideálním partnerem k omáčkám, grilovanému masu a zelenině nebo vyzrálým tvrdým sýrům.

  238 Kč  265 Kč  -10%
  Sleva!
 • 302 Kč  335 Kč  -10%

  Červené (BIO) víno Terra Quadra z odrůdy Montepulciano tvoří vrchol produkce – jediné víno vinařství, které zraje v barikových soudcích z francouzského dubu. Doporučujeme k výrazným úpravám červeného masa - pečeným a kořeněným masům, nebo k vyzrálým sýrům.

  302 Kč  335 Kč  -10%
  Sleva!
Zobrazeno 1 – 13 z 13 položek

Je Vám více než 18 let?

Tento elektronický obchod propaguje alkohol.

Ano Ne